Shakira do jetë artistja e parë e Amerikës së Jugut që do të nderohet me çmimin ‘Video Vanguard’

30/08/2023 12:23

Shakira do të bëjë histori në MTV Video Music Awards 2023 më 12 shtator!

Këngëtarja e njohur kolumbiane do të bëhet artistja e parë nga Amerika e Jugut që do të nderohet me çmimin “Video Vanguard”.

Në të njëjtën kohë, ajo pretendon një statujë në tre kategori të tjera, si “Artiste e vitit”, “Bashkëpunimi më i mirë” për “TQG” me Karol G dhe së fundi, “Latinja më e mirë”, ku është nominuar dy herë.

“Shakira është një forcë e vërtetë globale që vazhdon të frymëzojë dhe të ndikojë masat me aftësinë e saj unike muzikore. Ajo është një pioniere për gratë anembanë botës dhe një nga artistet e para që udhëheq globalizimin e muzikës latine”, tha Bruce Gilmer, presidenti i muzikës, talentit muzikor, programimit dhe ngjarjeve të Paramount dhe shefi i përmbajtjes së Paramount+ për muzikën.

 

Top Channel