Një vatër zjarri është krijuar pranë një banese në fshatin Halo të Sarandës, për shkak të një shkëndije  në një shtyllë të energjisë elektrike,

Vatra është krijuar afër banesës së shtetasit K. D., në fshatin Halo, bashkia Finiq.

Shërbimet e Policisë dhe të zjarrfikëses kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Grupi hetimor vijon punën për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

Top Channel