Beshiktashi realizon edhe golin e dytë.

Pak shpresë ka mbetur për Tiranës pasi goli u realizua në minutën e 57′, duke e çuar rezultatin në 2 me o për turqit.

Goli i fuqishëm u realizua Vincent Aboubakar, ndërsa goli i parë u shënua nga ganezi Daniel Amartey, i cili erdhi nga stoli.

Ndeshja luhet në stadiumin “Air Albania”. Kjo ishte një ndeshje “shprese” për Tiranës për t’u kualifikuar në raundin e tretë të Conference League.

Rikujtojmë që ndeshja filloi me vonesë pasi tifozët turq provokuan dhe shkaktuan disa incidente.

Tirana ka humbur 3-1 takimin e parë, në Stamboll.

 

Top Channel