Prisnin pemët në zonën e mbrojtur te “Liqeni i Zi”/ Tre të arrestuar në Bulqizë, dy në kërkim

01/08/2023 11:46

Tre persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë në kërkim për prerje të jashtëligjshme të pyjeve.

Në flagrancë janë arrestuar 38-vjeçari me iniciale B. D., 45-vjeçari me iniciale N. B.,45 vjeç dhe 43-vjeçari me iniciale Z. K.

Në kërkim janë shpallur dy vëllezër nga Fushë Bulqizë. B. L., 46 vjeç dhe A. L., 42 vjeç. Ata dyshohet se kishin punësuar tre të ndaluarit për të prerë pemët te “Liqeni i Zi”.

Policia ka sekuestruar dy mjete variskë, një kamion, një motosharrë dhe një sasi lënde drusore e prerë ilegalisht, që u gjet në pjesë të ndryshme të zonës së mbrojtur “Liqeni i Zi”.

Top Channel