Zelensky paralajmëron Macron për provokime të rrezikshme në termocentralin bërthamor Zaporizhzhia

04/07/2023 22:53

Volodymyr Zelensky thotë se ka paralajmëruar Emmanuel Macron për “provokimet e rrezikshme ruse” në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia.

Në një postim në Twitter, presidenti ukrainas tha se ai paralajmëroi homologun e tij francez për faktin se “trupat pushtuese po përgatisin provokime të rrezikshme në Zaporizhzhia.

Presidentët diskutuan edhe për situatën brenda Rusisë dhe pritshmëritë e tyre nga samiti i ardhshëm i NATO-s në Vilnius.

Top Channel