Foto/ Mbahet funerali për binjaket 14-vjeçare të vrara nga sulmi me raketa në Kramatorsk

30/06/2023 16:54

Një shërbim i përbashkët funeral është mbajtur për dy motrat 14-vjeçare të vrarë në sulmin me raketa të së martës në qytetin lindor të Kramatorsk. 

Anna dhe Yuliia Aksenchenko ishin mes 12 personave që vdiqën në shpërthimin në një restorant picash.

Familja mbajti një ceremoni zie për ta në banesën e tyre disa qindra metra larg vendit përpara një shërbimi funerali me arkivol të hapur.

Vajzat ishin të veshura me fustane nusërie për varrimin e tyre – një zakon në Ukrainë për vajzat që ndërrojnë jetë kur janë shumë të vogla për t’u martuar.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel