Adoleshentët detyrojnë një aligator të porsalindur të pijë alkool, akuzohen për mizori ndaj kafshëve

29/06/2023 12:29

Një adoleshent nga Florida është filmuar duke detyruar një aligator të porsalindur të pinte alkool.

Ai është akuzuar për mizori ndaj kafshëve në lidhje me trajtimin e paligjshëm të krijesës, sipas Komisionit për Ruajtjen e Peshkut dhe Kafshëve të Egra në Florida.

Aligatori i porsalindur u gjet në një parking në Tampa dhe befas u bë lodra e dy djemve adoleshentë të cilët filluan të luanin me zvarranikun.

Një adoleshente tjetër, e cila ishte në makinën e saj në atë kohë, dëshmoi trajtimin mizor dhe u tha djemve të ndalonin atë që po bënin, por ata vazhduan të keqtrajtonin.

Në pamjet që ajo kishte filmuar, aligatori i vogël shihet duke u mbajtur nga qafa e tij ndërkohë që një kanoçe me alkool  i ishte vendosur tek goja. Më pas ata e hodhën në tokë dhe vazhdonin ta detyronin ta pinte alkoolin.

Pasi u publikuan pamjet e keqtrajtimit të aligatorit, Komisionit për Ruajtjen e Peshkut dhe Kafshëve të Egra në Florida, ka ngritur akuza kundër një prej djemve të parë në pamje dhe një hetim nga policia ka nisur për adoleshentët.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel