Fotolajm/ Me një cigare në gojë, ushtari ukrainas rregullon tankun rus

16/06/2023 17:25

Në qytetin lindor të Donetskut, një ushtarak ukrainas ka rregulluar një automjet luftarak të këmbësorisë ruse. 

Me një cigare në gojë, 66-vjeçari Ihor punonte për të rregulluar BMP-2, i cili u kap nga forcat ukrainase. Automjeti luftarak është përdorur nga trupat ruse që nga vitet 1980 dhe ka luajtur një rol në pushtimin e tyre në Ukrainë. 

FOTO GALERI
2/4

Top Channel