Fotolajm/ Imazhet satelitore zbulojnë shtrirjen e përmbytjeve pas shpërthimit të digës Kakhovka

07/06/2023 09:35

Diga në rajonin Kherson të pushtuar nga Rusia u dëmtua rëndë ditën e djeshme, duke shkaktuar përmbytje të mëdha me mijëra njerëz që po largohen nga shtëpitë e tyre.

Imazhet satelitore më poshtë tregojnë shtrirjen e përmbytjeve në qytete dhe fshatra përgjatë lumit Dnipro deri më tani.

FOTO GALERI
2/6
Pas

Top Channel