Guxoni për një eksperiencë ndryshe! Disa nga plazhet nudiste më të mira në botë

31/05/2023 10:58

Popullariteti i plazheve nudiste tyre vazhdon edhe sot, duke u shfaqur gjithnjë e më shumë çdo vit.

Këtu janë disa nga plazhet më të mira nudo në të gjithë botën:

Playa Naturista Chihuahua, Uruguay

I vendosur rreth 30 minuta me makinë nga Punta del Este, plazhi nudo më i njohur i Uruguait ka pamje nga Gjiri Portezuelo në bregun e Atlantikut.

Plazhi Nida Nude, Lituani

Me dunat e tij të mbuluara me lule të egra (ndër më të lartat në Evropë) dhe pyllin bregdetar, plazhi ishte fokusi i një kolonie artistësh të shekullit të 19-të që tërhoqi shumë nga piktorët, poetët dhe shkrimtarët kryesorë të kohës.

Little Palm Beach, Waiheke, Zelanda e Re

Megjithëse është teknikisht e ligjshme të dalësh lakuriq në çdo plazh në Zelandën e Re që e do lirinë personale, naturistët e vendit priren të mblidhen në vende të njohura të veshjeve opsionale si Little Palm Beach në ishullin Waiheke.

Plazhi Nugal, Kroaci

I rrethuar nga shkëmbinj të thellë dhe hije nga pisha, ky plazh i largët në kontinent përballë ishullit Braç arrihet përmes një shtegu të ngushtë që duket gati për dhitë dhe jo njerëzit që kërkojnë një arratisje nudo në Adriatik.

Lady Bay Beach, Sydney, Australi

Edhe pse ndonjëherë duket sikur pothuajse çdo plazh në Australi është veshje opsionale, ka një numër plazhesh zyrtare nudo këtu si Lady Bay.

Plazhi i Kuq, Kretë, Greqi

Ky breg i izoluar në anën jugore të Kretës është një pikë e nxehtë për banja dielli nudo në Greqi .

Platja des Cavallet, Ibiza, Spanjë

I vendosur midis kripërave mesdhetare blu të thellë dhe kripërave shumëngjyrësh pranë pikës më jugore të Ibiza-s, plazhi zyrtar nudist Es Cavallet është i ndarë në seksione të ndryshme.

Little Beach, Maui, Hawaii

Little Beach -- një plazh me veshje opsionale në Parkun Shtetëror Makena të Maui-t.

I rrethuar nga rrjedhat e lashta të llavës dhe i mbështetur nga një kon vullkanik, plazhi i vogël do të ishte super i lezetshëm edhe nëse nuk mund të heqësh rrobat.

Plazhi Cap d’Agde, Francë

Cap d'Agde - një qytet ikonik turistik nudist në Francën Jugore.

Vizitorët janë të lirë të jenë të zhveshur kudo që duan – restorante dhe dyqane, zyra postare apo banka, lundrimi me varkë ose pushimi në plazhin e gjatë publik.

Playa Zipolite, Oaxaca, Meksikë

Plazhi Zipolite në meksikane është tolerant ndaj banjove të diellit nudo.

Jetoni fantazitë tuaja “Y Tu Mamá También” në plazh ku kaq shumë nga skenat nga filmi sensual meksikan i vitit 2001 me protagonist Gael García Bernal janë xhiruar në vend.

Metsoke Dragot, Izrael

Lundroni nudo në ujin e kripur të ngrohtë dhe tepër të gjallë dhe lyeni të gjithë trupin tuaj të zhveshur me baltë të zezë qetësuese, të mbushur me minerale në këtë plazh shkëmbor në bregun perëndimor të Detit të Vdekur.

Spiaggia di Guvano, Vernazza, Itali

Spiaggia de Guvano ka qenë e popullarizuar me lakuriqët nudo që nga vitet 1960.

I vendosur në Cinque Terre të mrekullueshëm, ky plazh nudo primo italian duket si diçka nga një film.

Haulover Beach Park, Miami, Florida

Plazhi më i njohur publik nudo në Shtetet e Bashkuara, Haulover tërheq më shumë se 1.3 milionë njerëz në rërën e bardhë dhe ujin e ngrohtë çdo vit.

Top Channel