Alibeajt i firojnë kandidatët, i shkon në 4 numri i të tërhequrve nga gara

28/03/2023 18:48

Kryesia e Partisë Demokratike të Shqipërisë ka vendosur të mos ketë kandidat për zgjedhjet lokale në bashkinë Vorë.

Lajmin e ka bërë me dije vetë zyra e Partisë Demokratike, e cila shprehet se vlerëson gatishmërinë dhe figurën e Dr. Ibrahim Bruka për të marrë përsipër përgjegjësinë e kandidimit.

Deri më tani numri i kandidatëve të tërhequr për Partinë Demokratike në të gjithë bashkitë e vendit ka shkuar në katër, pasi janë tërhequr kandidatët në Vorë, Korçë Kurbin dhe Lezhë.

 

Top Channel