Sulmi në Kaliforni/ Të shtënat shkaktuan 10 viktima, deputeti: Tragjedi me përmasa të pakuptueshme

23/01/2023 19:57
Representative Mark Takano, a Democrat from California, speaks during the American Federation of Government Employees (AFGE) Legislative and Grassroots Mobilization Conference in Washington, D.C., U.S., on Monday, Feb. 10, 2020. President Donald Trump released his annual budget Monday, proposing deep cuts to social programs but increases in defense and entitlement spending that would push the gross federal debt above $30 trillion over the next decade. Photographer: Amanda Andrade-Rhoades/Bloomberg via Getty Images

Deputeti Mark Takano thekson se të shtënat që ndodhën në Monterey Park  janë “një tragjedi me përmasa të pakuptueshme”. 

Të shtënat ndodhën ndërsa komuniteti festonte Vitin e Ri Hënor, për të cilin Takano tha se është një kohë shumë e rëndësishme për amerikanët aziatikë. “Zona ka komunitet të gjallë, komunitetet aziatike amerikane”, tha ai.

Është thjesht një periudhë shumë e gëzueshme e vitit që familjet të mblidhen së bashku dhe të ndodhë një tragjedi si kjo në prag të Vitit të Ri Hënor është thjesht tepër e trishtueshme dhe tragjike, tha përfaqësuesi, i cili është gjithashtu nënkryetar i grupi amerikan i Kongresit Aziatik Paqësor.

“Unë thjesht dua t’i theksoj komunitetit se falë punës së mirë të Sherifit të Qarkut LA [Robert] Luna dhe zëvendësve të tij, i dyshuari u identifikua shumë shpejt. Ne e dimë se i dyshuari mori jetën e tij, kështu që komuniteti mund të ndihet i sigurt nga ai kërcënim,” shtoi Takano

Top Channel