Tregu i ri i Farkës, Rama: Shkurton kostot financiare për fermerët dhe konsumatorët

06/01/2023 08:51

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga tregu publik i ri i Farkës në Tiranë, i cili është drejt përfundimit.

Në rrjetet sociale Rama shkruan se ky treg do të shkurtojë kostot kohore dhe financiare për fermerët dhe konsumatorët.

Ky treg i shtohet zinxhirit të tregjeve të Korçës, Bulqizës, Vaut të Dejës dhe Belshit.

“Mirëmëngjes! Dhe me tregun e ri publik të Farkës që i shtohet zinxhirit të tregjeve Korçë, Bulqizë, Vau i Dejës, Belsh, si hapësira të nevojshme për fermerët dhe konsumatorët, të cilët do të mund të shesin e blejnë produkte të ndryshme duke shkurtuar kosto kohore e sidomos financiare, ju uroj një ditë të bukur”- shkruan Rama

Top Channel