Një 9 vjeçar,  ka marrë lëndime të lehta, teksa ka qenë duke luajtur me një kapsolle.

Kapsolla i ka plasur në duar dhe për pasojë ka marrë lëndime të lehta në fytyrë (skuqje).

Pas mjekimit të marrë në Spitalin Rajonal Lezhë, është larguar në banesë, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor vazhdon veprimet verifikuese për sqarimin e plotë të rrethanave dhe për të identifikuar personin që ka tregtuar kapsollen.

Top Channel