Flamuri Ukrainas valëvitet krah atij të SHBA-së/ Përgatitjet para mbërritjes së presidentit ukrainas në Kapitol Hill (Foto)

21/12/2022 17:25

Uashingtoni po përgatitet para mbërritjes së Presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky në Kapitol Hill.

Punëtorët janë parë duke instaluar flamuj ukrainas dhe amerikanë përgjatë Pensilvanisë Avenue që çon në Kapitolin e SHBA përpara takimit të Zelensky-t me Joe Biden.

Tashmë flamujt amerikanë kanë nisur të valëviten krah atyre ukrainas.

Takimi shënon udhëtimin e parë të presidentit ukrainas jashtë vendit të tij që nga nisja e luftë në shkurt.

Top Channel