Franca dhe Maroku përballen mbrëmjen e sotme për të përcaktuar finalisten tjetër të Botërorit Katar 2022, e cila bashkë me Argjentinën do të diskutojë trofeun mbrëmjen e të dielës.

Deschamps nuk ia del të rikuperojë dy titullarë të rëndësishëm si Upamecano dhe Rabiot, të cilët zëvendësohen nga Fofana dhe Konate, ndërsa Maroku do të provojë të bëjë një tjetër surprizë, këtë herë përballë kampionëve në fuqi të botës.

Formacionet zyrtare:

Top Channel