Një i ri nga Berat ka mbetur viktimë e një zjarri që përfshiu një banesë Surrrey të Anglisë.

Maiglen Ruçi u asfiiksua nga zjarri brenda ndërtesës që dyshohet se përdorej për kultivimin e lëndëve narkotike.

Trupi i pajetë u gjet orë e para të mëngjesit të 12 dhjetorit, pasi shtëpia ku ai po qëndronte u dogj e tëra.

Për ngjarjen u arrestua një 44-vjeçar, i akuzuar për vrasje dhe zjarrvënie të qëllimshme por më pas u lirua me kusht, ndërkohë që hetimet vazhdojnë.

 

Top Channel