Ka një fizik të adhurueshëm, Princesha e Uellsit, Kate Middleton ha çdo ditë të njëjtin mëngjes (Fotot)

14/10/2022 18:02

Mediat britanike raportojnë se ajo konsumon çdo ditë ushqimin e njëjtë në mëngjes dhe ekspertët pohojnë se ajo mban një dietë të larmishme, e cila i lejon të ketë një fizik të adhurueshëm, edhe pse është nënë e tre fëmijëve.

Thuhet se 40-vjeçarja e nis ditën me tërshërë, e cila është e pasur me proteina, karbohidrate dhe fibra, dhe më pas e ndjek me një pije të pasur me lëndë ushqyese.

Për shkak të proteinave dhe elementëve të tjerë që janë natyralisht të pranishëm në përbërës, pija përfshin lakër jeshile, spinaq dhe spirulinë, të cilat thuhet se janë të preferuarat e saj. Ajo herë pas here ha pak bollgur për të ruajtur nivelet e energjisë gjatë ditës.

Gjithashtu, Princesha e Uellsit thuhet se pëlqen ushqime, si sallata me shalqi me feta, avokado dhe tranguj për vakte të tjera.

Mes vakteve, Kate shpesh i pëlqen të hajë fruta dhe perime të freskëta, të cilat janë të gjitha të pasura me lëndë ushqyese.

 

FOTO GALERI
1/8

Top Channel