Një 19-vjeçar i identifikuar si Danjel Gjinaj është vënë në pranga, pasi mbante një armë zjarri automatik nën sediljen e makinës që drejtonte.

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Befasia”, i riu u ndalua në fshatin Lëkundë të Mirditës dhe më pas i është bërë një kontroll.

Arma e gjetur është sekuestruar, njëkohësisht edhe një krehër me fishekë në të.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Top Channel