Lajmi i fundit
GJKKO pranon kërkesën SPAK për thirrjen e 71 dëshmitarëve për çështjen Gërdeci
GJKKO rrëzon kërkesën e Fatmir Mediut për thirrjen e personaliteteve të huaja si dëshmitarë për çështjen Gërdeci
Dosja "Gërdeci", GJKKO pranon të thirren si dëshmitarë Shkelzen Berisha dhe Aldo Bumçi

Inzaghi përfundon nën akuzën e Cassanos: Asllani i fortë, por luan i frikësuar prej trajnerit!

03/10/2022 16:59

Rezultatet zhgënjyese në këtë fillim të sezonit për Interin që ka regjistruar katër humbje në tetë ndeshjet e para të Serisë A, bëjnë që trajneri Simone Inzaghi të përfundojë në bankën e të akuzuarve.

Drejtuesit ende i kanë dhënë besim, megjithatë skuadrës i duhet të reagojë shpejt teksa pjesë e 11-tëshes titullare në ndeshjen e fundit ndaj Romës në kampionat ishte edhe Kristjan Asllani.

Paraqitja e mesfushorit të kombëtares u komentua pozitivisht, megjithatë duket se ish-lojtarit të Inter Antonio Cassano, i ka bërë diçka përshtypje në lidhje me ndeshjen e zhvilluar nga 20-vjeçari. Barezi që na ka mësuar duke folur haptazi thekson se mesfushori shqiptar luan i friëksuar pasi trajneri Inzaghi nuk i beson.

“Problemi i Interit qëndron në mesfushë, në ndeshjen e fundit aktivizuan atë djaloshin (Kristjan Asllanin) i cili është shumë i fortë. Por, në fushë shihet që luan i frikësuar sepse trajneri Inzaghi nuk i beson. Kështu ndodh edhe me Robin Gosens, duket si një “peshk jashtë ujit”. Inzaghi bën mirë të “zgjohet” pasi përndryshe do të jetë shumë vonë”, u shpreh Cassano.

Top Channel