Stadiumi i ri i Milan dhe Inter me kapacitet më të vogël se “San Siro”, ja arsyeja pse

29/09/2022 12:39

Stadiumi i ri që do të bëhet për skuadrat e Milan dhe Inter dhe që pritet të kushtojë 1 miliard paund do të ketë një kapacitet maksimal prej 65,000 vendesh.

Super Sport shkruan se megjithatë planet dhe vendndodhja ende nuk janë finalizuar, pavarësisht se klubet synojnë të fillojnë ndërtimin që në janar 2024.

Deri në këto momente diçka është e sigurt, stadiumi deri më tani njohur si “Katedralja” nuk do të ketë kapacitet më të madh se 65,000 vende dhe kjo gjë pritet të ndodh për faktin se tifozët që i ndjekin shumicën e ndeshjeve nga afër janë reduktuar dhe klubet duan të evitojnë sa më shumë vendet bosh.

MN: Milan seem inclined to ditch Inter and build new 70k+ stadium alone

Selamat Tinggal San Siro! The Cathedral Bakal Jadi Stadion Baru AC Milan  dan Inter Milan

Top Channel