William dhe Harry nuk mbajnë dot lotët në funeralin e Mbretëreshës…

19/09/2022 16:39

Ndjekësit e familjes mbretërore u pushtuan nga emocionet ndërsa shikonin mbulimin e ITV të funeralit të Mbretëreshës Elizabeth në Westminster Abbey të hënën.

Udhëheqësit botërorë nga e gjithë bota, si dhe ata që bashkëpunuan ngushtë me Mbretëreshën e ndjerë, u mblodhën të gjithë së bashku për t’i dhënë lamtumirën e fundit monarkes më jetëgjatë pas vdekjes së saj më 8 shtator.

Familja e afërt e Mbretëreshës Elizabeth qëndroi së bashku ndërsa ecnin pas arkivolit dhe shikuesit e ITV mund të shikonin vëllezërit Princ William dhe Princ Harry duke ecur krah për krah në një skenë që ndihej kaq e njohur me funeralin e nënës së tyre të dashur, Princeshës Diana në vitin 1997.

William dhe Harry dukeshin tepër të zymtë teksa ecnin përkrah Princit George, me gratë e tyre, Kate dhe Meghan pas dhe dukej se nuk i mbanin dot lotët. Top Albania Radio shkruan se teksa shikuesit nga e gjithë bota ishin të sintonizuar për t’i dhënë lamtumirën e fundit mbretëreshës Elizabeth, e cila ndërroi jetë në moshën 96-vjeçare, ata postuan në Twitter për të ndarë emocionet e tyre kur panë William dhe Harry në një dhimbje kaq emocionale.

“Unë e doja atë, por ajo ishte 96 vjeçe dhe kishte një jetë kaq të mrekullueshme. Por William dhe Harry, duhet ta bëjnë këtë përsëri”.

Top Channel