Tërmeti i fuqishëm në Tajvan/ Qytetarët xhiruan momentet e tmerrit, trenat dolën nga shinat dhe ndërtesat u kthyen në gërmadha

19/09/2022 14:22

Ditën e djeshme Tajvani u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9, duke lënë të paktën një person të vdekur dhe 146 të plagosur.

Qytetarët kanë filmuar momentet e tmerrit, teksa mundohen të qëndrojnë pa lëvizur.

Trenat dolën nga shinat, ndërsa shtëpitë u kthyen në gërmadha.

Këto ishin lëkundjet më të fuqishme të ditëve të fundit, e cila la pas pasoja kastrofike.

Top Channel