Të gjithë i komentuan kur iu përkul Mbretëreshës, por cili është kuptimi i vërtetë i inicialeve poshtë këpucëve të Meghan Markle?!

18/09/2022 22:51

Këpucët e Meghan Markle teksa i bënte nderimet e saj mbretëreshës në Westminster i konfuzuan njerëzit për shkak të simboleve që ato përmbanin.

Në momentin kur Meghan u përkul para arkivolit të mbretëreshës, te këpucët shiheshin inicialet P dhe A.

Edhe pse disa përdorues të Twitter spekuluan se simboli ishte në të vërtetë një formë nderimi për Mbretëreshën Elizabeth II, shpejt u zbulua se ishin në të vërtetë inicialet e Paul Andrew, stilistit nga Berkshire që ka krijuar këpucët.

Meghan i ka veshur më parë të njëjtat këpucë për të festuar fejesën mbretërore në Irlandë.

Në fakt, përkulja e Meghan Markle ndaj Mbretëreshës u diskutua shumë në rrjetet sociale.

Ndërsa disa lavdëruan harkun e Meghan, duke e krahasuar atë me Sarah Ferguson, e cila ishte më e mira në përkuljen e Mbretëreshës, të tjerë ishin të zemëruar që ajo u përkul pasi më herët ka akuzuar familjen mbretërore për racizëm.

Në vitin 2020, Princi Harry dhe gruaja e tij njoftuan se po tërhiqeshin nga detyrat mbretërore. Lajmi tronditi Britaninë e Madhe dhe princi dhe Meghan u nisën për në Kanada dhe më pas në SHBA.

Një vit më vonë, ata i dhanë një intervistë Oprah Winfrey, në të cilën dukesha akuzoi familjen mbretërore për racizëm dhe se nuk e kishte ndihmuar gjatë ditëve kur ajo kishte mendime vetëvrasëse.

Meghan deklaroi se disa anëtarë të familjes mbretërore ishin të shqetësuar për ngjyrën e lëkurës së fëmijës së saj të pa lindur dhe la të kuptohej se kjo ishte arsyeja pse ata refuzuan t’i jepnin atij titullin e princit.

Top Channel