Makina e Presidentit të Rusisë Vladimir Putin, është sulmuar ditën e sotme, që besohet se mund të kishte qenë një atentat.

Limuzina e tij pësoi një shpërthim i fortë në pjesën e përparme të saj, e cila nxori shtëllunga tymi në tym.

Pas aksidentit, makina u mor nga shërbimi i sigurisë së Putinit, e padëmtuar plotësisht ndërsa në lidhje me ngjarjen janë arrestuar disa persona.

Një media ruse bën me dije se kjo ngjarje mund të ketë ndodhur si pasojë e një konflikti mes Putinit dhe të dashurës së saj Alina Kabaeva, 39 vjeç, ku presidenti rus thuhet se e ka detyruar të abortojë fëmijën të cilin ajo mbante.

Megjithatë kjo nuk është vendimtare pasi ka një sërë arsyesh të tjera që mund të kenë çuar në këtë ngjarje, në mes të luftës.

Top Channel