Po lëvizte me biçikletë, makina përplas për vdekje 65-vjeçarin në aksin rrugor Korçë-Pogradec (Video)

09/09/2022 16:00

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Korçë-Pogradec, ku një 65-vjeçar u përplas për vdekje nga makina, teksa lëvizte me biçikletë.

Viktima është identifikuar si Nazif Sulollari dhe fillimisht është dërguar në spitalin e Korçës, e më pas ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit tip ”Ford”, shtetasi me iniciale po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat dhe përcaktuar shkaqet e aksidentit.

Njoftimi policisë:

Maliq/Informacion paraprak

Më datë 09.09.2022, rreth orës 14:55, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, pranë fshatit Libonik, Maliq, shtetasi A. P., duke drejtuar mjetin tip “Ford” ka përplasur biçiklistin N. S., 65 vjeç, banues në fshatin Symiz, Maliq, i cili u dërgua në spitalin e Korçës, ku ka ndërruar jetë.

Me drejtuesin e mjetit po kryen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për të sqaruar rrethanat dhe përcaktuar shkaqet e aksidentit.

Top Channel