96 të shtënat në nder të monarkes Elisabeth II (Fotot)

09/09/2022 14:34

96 herë po qëllohet në ajër në nder të Mbretëreshës Elisabeth II në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar.

Përshëndetjet me armë për të shënuar vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth II janë zhvilluar në Kështjellën e Cardiff, Kështjellën e Edinburgut dhe në Kështjellën  Hillsborough në County Doën.

Përshëndetje pati edhe në Gjibraltar dhe Xhersi, si dhe në Kullën e Londrës dhe Hyde Park në kryeqytet.

Monarkja më jetëgjatë e Mbretërisë së Bashkuar mbylli sytë përgjithmonë në moshën 96-vjeçare dha frymën e fundit në pallatin Balmoral, një nga më preferuarit e saj, dhe vendet ku ajo kishte qëndruar më shumë veçanërisht tre vitet e fundit.

FOTO GALERI
2/5

Top Channel