Presidenti Bajram Begaj, ka pritur homologun italian Sergio Mattarella. Kreu i shtetit italian ndodhet për një vizitë zyrtare 2 ditore në Shqipëri.

Kreu i shtetit italian ndodhet për një vizitë zyrtare 2 ditore në Shqipëri. Bashkë me Begajn, ai do të mbajë një konferencë për mediet.

Më pas, Presidenti Mattarella do të zhvillojë takime edhe me zyrtarë të lartë të shtetit shqiptar. Po ashtu presidenti do të takohet dhe me përfaqësues të komunitetit italian.

Top Channel