Moti në vendin tonë për këtë të mërkurë do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura, të pasuara me reshje shiu e stuhi në zonat malore e qëndrore, gjatë pasdites.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten nga 14-19 gradë, vlerat maksimale do të jenë në rënie 26-27 gradë Celsius deri në 31-33 gradë në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të fryjë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7- m/sek, duke shkaktuar dallgëzim të forcës 3 ballë.

Top Channel