Kodrat rreth Libofshës në Fier janë përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të shtune.

Mësohet se zjarri ka rënë në një sipërfaqe të konsiderueshme të mbjella me ullinj.

Pranë vendit ku kanë rënë flakët kane shkuar mjetet dhe punonjësit e repartit zjarrfikës.

Zjarri favorizohet edhe nga era, ndërsa nuk dihet ende se çfarë mund ta ketë shkaktuar atë.

Top Channel