Tragjedi në Turqi! Autobusi përplaset me ambulancën, 15 të vdekur dhe 22 të plagosur

20/08/2022 13:35

Pesëmbëdhjetë njerëz vdiqën dhe 22 u plagosën në një aksident rrugor që përfshin një autobus dhe një ambulancë në Turqinë juglindore.

Në mes të të vdekurve janë edhe tre zjarrfikës, dy punonjës urgjence dhe dy gazetarë.

“Në total, 15 nga qytetarët tanë vdiqën dhe 22 u plagosën… në një aksident që përfshin një autobus, një ekip urgjence dhe një ambulancë… midis Gaziantep dhe Nizip,” tha Davut Gul, guvernatori i provincës Gaziantep.

Agjencia e lajmeve DHA tha se një ambulancë, një kamion zjarrfikës dhe një autobus që transportonte gazetarë u goditën nga një autobus pasagjerësh.

Top Channel