Video/ Ferrari i Formula1 dhuron spektakël në autostradën çeke, policia në aksion për ta kapur

14/08/2022 17:55

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur sitën e sotme në Çeku ku një “Ferrari” i Formula1 ka dhuruar spektakël në autostradë, duke bërë “lëmsh” të gjithë drejtuesit e automjeteve dhe policinë.

Në rrjetet sociale po qarkullon videoja ku Ferrari bën manovra në autostradë, ku është filmuar nga një tjetër drejtues e ka filmuar skenën dhe ka ndjekur nga pas Ferrarin.

Policia çeke nga ana tjetër ka nisi të ndjekë nga pas Ferrarin në mënyrë që të identifikojë drejtuesin.

Një video e ngjashme u publikua edhe në shtator të 2018 ku një video e ngjashme u bë virale dhe policia i kërkoi ndihmë qytetarëve për identifikimin e drejtuesit.

Kjo shkelje mbart një gjobë prej dhjetëra mijëra dollarësh apo edhe pezullim të patentës për një vit dhe policia çeke ka sqaruar se është në kërkim të shoferit të “çmendur”.

 

Top Channel