Koulibaly në versionin bomber, perla e tij zhbllokon Chelsea-Tottenham

14/08/2022 18:11

Eurogol në duelin Chelsea-Tottenham. Derbi i Londrës është zhbllokuar në minutën e 19-të pas një kryevepre të Kalidou Koulibaly.

 

Kai Havertz tentoi portën kundërshtare pas një aksioni fantastik të ekipit të Tuchel, por Hugo Lloris devijoi topin në këndore.

Cucurella krosoi bukur dhe gjeti ish-mbrojtësin e Napolit, i cili tundi rrjetën falë një goditje të mrekullueshme, me topin që u ndal në rrjetë.

Tifozët në ekstazë në “Stamford Bridge” dhe goli i parë me Chelsea për kapitenin e Senegalit, i cili festoi gjatë me shokët e ekipit.

Top Channel