Pamje tmerruese! Kamerat regjistrojnë momentin e shpërthimit të një shtëpie, humbën jetën tre persona

11/08/2022 20:58

Tre persona mbetën të vdekur pas shpërthimit të një shtëpie  në qytetin jugor të Indianës, Evansville.

Shefi i Departamentit të Zjarrfikësve të Evansville, Mike Connelly tha se gjithsej 39 shtëpi u dëmtuan nga shpërthimi.

Të paktën 11 nga 39 shtëpitë e dëmtuara janë “të pabanueshme”, tha Connelly.

Shkaku i shpërthimit nuk është përcaktuar, por Byroja e Alkoolit, Duhanit, Armëve të Zjarrit dhe Lëndëve Plasëse ka nisur hetimet.

Top Channel