Termometri shënon sot 38 gradë në vendin tonë, si pasojë e masave ajrore nga kontinenti Afrikan.

Qytetarë të shumtë iu duhet të përballojnë të nxehtin përvëlues teksa dalin për në punë apo aktivitete të tjera, pasi në shumë vende në kryeqytet mungojnë hijet.

Në fotot e siguruara nga LSA, duket teksa qytetarët përdorin çadra dhe mbajnë ujë në dorë për përballimin e vapës.

FOTO GALERI
1/9

Top Channel