Ndodh në Tiranë! I riu dhunon bashkëjetuesen, por ajo godet policinë që të mos i arrestojnë të dashurin

27/06/2022 10:52
Foto ilustruese

Një 26-vjeçar me iniciale O. Xh. është arrestuar pasi ka dhunuar bashkëjetuesen, gjithashtu ka kundërshtuar dhe goditur punonjësit e policisë gjatë shoqërimit në komisariatin e Tiranës.

Në pranga janë vënë bashkëjetuesja dhe babi i tij, të cilët gjithashtu kundërshtuan dhe goditën policinë, në momentin e shoqërimit të autorit.

Teksa i riu që kishte dhunuar bashkëjetuesen 23-vjeçaren me iniciale H. D., po arrestohej, ajo së bashku me 55-vjeçarin me iniciale E. Xh., kanë kundërshtuar dhe goditur punonjësit e policisë për të penguar shoqërimin në komisariat.

Mbi 26-vjeçarin rëndojnë veprat penale “Dhuna në familje”, “Goditja për shkak të detyrës” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”;

Ndërsa për babain dhe vajzën rëndojnë akuzat “Goditje për shkak të detyrës” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të Policisë së rendit publik”.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Top Channel