“Askush nuk zgjedh të ikë nga shtëpia e tij!”/ Aktori i Hollivudit, Ben Stiller viziton Ukrainën

20/06/2022 18:14

Aktori i Hollivudit Ben Stiller ndodhet në Ukrainë një ditë pasi takoi refugjatët ukrainas në Poloni, të cilët janë detyruar të ikin nga lufta përtej kufirit.

Në një video të postuar në llogarinë e tij në Instagram, 56-vjeçari shpjegon se është në Ukrainë për të takuar njerëz që janë prekur nga lufta.

Stiller, i cili është një ambasador afatgjatë i vullnetit të mirë për Komisionerin e Lartë të Kombeve të Bashkuara për Refugjatët (UNHCR), tha: Lufta dhe dhuna po shkatërrojnë njerëzit në të gjithë botën.

“Askush nuk zgjedh të largohet nga shtëpia e tyre. Kërkimi i sigurisë është një e drejtë dhe duhet të mbështetet për çdo person.”

FOTO GALERI
1/4

Top Channel