Liverpool-Real Madrid/ Publikohen formacionet zyrtare, cilët janë të përzgjedhurit e trajnerëve

28/05/2022 20:18

Liverpool dhe Real Madrid përballen mbrëmjen e sotme në “Stade de France” përballë 80 mijë spektatorëve në stadium dhe miliona të tjerëve para ekranit, për të diskutuar trofeun më të rëndësishëm europian për klube, Ligën e Kampionëve.

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertsson; Fabinho, Henderson, Thiago; Salah, Mane, Luiz Diaz
Real Madrid (4-4-2): Courtois; Carvajal, Alaba, Militao, Mendy; Modriç, Casemiro, Kroos, Valverde; Vinicius, Benzema/ Super Sport.

Top Channel