Mbrëmjen e sotme, në stadiumin e Sevilla-s, Sanches Pizjuan luhet finalja e Europa League mes Eintracht Frankfurt dhe Rangers. Kjo do të jetë finalja e katërt për Eintracht Frankfurt dhe kërkon trofeun e dytë në këtë kompeticion pas 42 vitesh.

Vetëm një finale e fituar në histori, ajo e sezonit 1971-1972 në Kupën e Kupave, ndërsa rikthehet në finalen e këtij kompeticioni pas 14 vitesh.

Së fundmi, janë publikuar edhe formacionet e ndeshjes finale ku trajnerët Glasner dhe Van Bronckhorst kanë hedhur në fushë më të mirët që kanë në dispozion./ SuperSport

 

 

FOTO GALERI
1/11

Top Channel