Përqafojnë njëra-tjetrën mes lotësh, motrat ukrainase marrin pjesë në funeralin e babait të tyre (Fotot prekëse)

04/05/2022 16:48

Motrat ukrainase, Anna dhe Sofia shihen të përqafuara ndërsa personat  përreth tyre mbajnë qirinj ghjatë funeralit të babait të tyre, i cili u vra në betejë.

Ushtari ukrainas, Ruslan Borovyk u vra gjatë përballjes me forcat ruse për të mbrojtur atdheun e tij.

Ukraina ndodhet në ditën e 70 të luftës, ndërsa shumë prej qyteteve janë të shkatërruar nga bombardimet ruse.

Mijëra familje janë larguar nga vendet e tyre duke gjetur strehim në qytete më të sigurta apo shtetet në kufi me Ukrainën.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel