Parashikohet që ditën e sotme vendi ynë të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, ndërsa temperaturat e ajrit do të pësojnë ulje.

Pritet që vranësirat të jenë më të dukshme në zonat veriore, ku herë pas here do të ketë reshje të pakta shiu. Ndërsa pjesa tjetër e territorit shqiptar do të ketë mot të qëndrueshëm gjatë gjithë ditës.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë nga 3°C deri në 21°C.

Era do të fryjë e mesatare dhe fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.

FOTO GALERI
2/5

Top Channel