Moti i keq në Lezhë/ Era dëmton linjat e tensionit, probleme me energjinë elektrike

18/04/2022 11:58

Një pjesë e Lezhës ka mbetur pa energji elektrike për shkak të motit të keq.

Era e fortë e një dite më parë ka dëmtuar linjat e tensionit, duke lënë qytetarë në errësirë gjatë festës së Pashkëve.

Që prej ditësh të djeshme, mungesë të energjisë ka pasur në 70% të fshatrave. Në zonat malore dhe në një pjesë të njësisë administrative Shënkoll ende nuk ka drita.

Top Channel