Oligarkët ruse “në hall”, i kërkojnë para hua miqve

09/04/2022 10:48

Roman Abramovich thuhet se ka kërkuar miliona kredi nga miqtë e tij për të paguar faturën javore me pagat e stafit të tij.

Sipas Daily Mail, oligarkut, të cilir iu sekuestruar pasuria  e tij miliardere pasi Rusia pushtoi Ukrainën, ka kontaktuar me disa miq, përfshirë familjen Rothschild dhe producentin hollivudian Brett Ratner për hua prej 1 milion dollarësh secili.

Nga ana e tij, Abramovich e mohon.

Top Channel