Luftë dhe shpresë! Të sapomartuarit në Kharkiv festojnë mes rrënojave

05/04/2022 22:40

Një çift ukrainas kanë festuar dasmën e tyre mes rrënojave të qytetit të dytë më të madh të vendit, në Kharkiv.

Anastasia Grachova dhe Anton Sokolov, të cilët shpërndajnë ilaçe për njerëzit në nevojë në të gjithë Kharkivin, u martuan në stacionin e metrosë së nëndheshme të qytetit.

Forcat ruse janë tërhequr nga disa pjesë të Ukrainës ditët e fundit, por Kharkiv në veri-lindje vazhdon të përballet me bombardime të shpeshta.

Top Channel