Në luftë nuk ka ‘nesër’, çifti kurorëzon dashurinë e tyre në rrënojat e luftës në Ukrainë (Foto)

04/04/2022 17:06

Një çift ukrainas ka vendosur të kurorëzojë dashurinë me martesë në këto ditë lufte.

Ata kanë realizuar disa foto të rrethuar nga rrënojat në Kharakiv, qytetin e shkatërruar nga lufta.

Infermierja Nastya Gracheva dhe mjeku Anton Sokolov nuk janë larguar por kanë shprehur vullnetin e tyre duke ofruar shërbim mjekësor falas për këdo që ka nevojë në këto ditë lufte.

Edhe pse vendi po përballet me sulme agresive, çifti ka vendosur të lidhë kurorë. Deri më tani janë parë disa raste martesash ose propozimesh për martesë.

Kujtojmë se një djalë vendosi t’i propozonte për martesë të dashurës së tij në një ambient të shkatërruar nga lufta.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel