Masakra në Bucha, Gjermania dëbon 40 të dërguar rusë

04/04/2022 20:40

Reagimet ndërkombëtare për vrasjet makabre në Bucha të Ukrainës, po rriten.

Gjermania ka dëbuar 40 të dërguar rusë për mizoritë në Bucha, afër kryeqytetit të Ukrainës, Kiev, dhe tha se po përgatiten masa të tjera kundër Rusisë.

Ministrja e Jashtme Annalena Baerbock shtoi se Berlini do të rrisë gjithashtu mbështetjen për forcat e armatosura të Ukrainës.

Top Channel