Rusët sulmojnë aeroportin ushtarak dhe depon e naftës pranë Myrhorod

02/04/2022 22:18

Një sulm ajror rus dëmtoi një pistë aeroporti dhe një depo karburanti pranë qytetit të Myrhorod në rajonin qendror-lindor të Poltava të Ukrainës sot, tha guvernatori Dmytro Lunin në një postim në internet. 

Këtë e ka konfirmuar edhe ushtria ruse. Ushtria ruse tha këtë të shtunë se ka sulmuar një aeroport ushtarak në rajonin Poltava të Ukrainës.

Helikopterë luftarakë dhe avionë u shkatërruan, njoftoi Ministria ruse e Mbrojtjes në Moskë.

Po ashtu, kjo ministri ka njoftuar se janë goditur edhe depo të karburantit dhe armëve, makina të blinduara e municione.

Top Channel