Fotot prekëse! Angelina Jolie viziton fëmijët ukrainas në spitalin e Romës

31/03/2022 18:46

Angelina Jolie ka vizituar fëmijët e sëmurë në spitalin e Romës këtë të enjte.

Fëmijët e sëmurë janë larguar nga lufta dhe janë strehuar në një spital.

Gjesti i saj i ka prekur ndjekësit, pasi në këto ditë lufte në Ukrainë, ajo e gjeti një zgjidhje që të tregonte përkrahjen e saj.

Jolie njihet për veprimet e saj humanitare në të gjithë botën dhe në këtë rast ajo nuk nguroi të vizitonte në spital fëmijët e sëmurë.

Fëmijët janë prekur shumë nga gjendja aktuale e luftës pasi çdo gjë ka ndryshuar për ta.

Para luftës ata shkonin në shkollë, kishin lodrat e tyre, shtëpinë dhe gjithçka tjetër, ndërsa tashmë nuk kanë asgjë përveç dëshirës që gjithçka të jetë si më parë.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel