Përfundon takimi i delegacioneve ruse dhe ukrainase në Stamboll

29/03/2022 13:30

Sapo ka përfunduar takimi mes delegacionit ukrainas dhe atij rusët mbajtur këtë të martë në Turqi.

Takimi i mbajtur në Stamboll zgjati disa orë, por ende nuk ka informacione zyrtare lidhur me zhvilllimet apo bisedemet mes palëve.

Nuk dihet nëse negociatorët kanë arritur ndonjë marrëveshje, apo do të dështojë si takimet e shkuara.

Deri më tani janë zhvilluar disa raunde takimesh me përfaqësues nga dy vendet që janë në luftë, po pa asnjë shenjë paqeje.

Rusia vazhdon bombardimet në Ukrainë duke lënë pas viktima dhe shkatërrim, e ndërsa nga ana tjetër Ukraina vazhdon rezistencën e fortë.

Top Channel