Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës tha se 135 fëmijë janë vrarë dhe 184 janë plagosur prej nisjes së pushtimit rus në Ukrainë.

Zyrtarët thanë se dy fëmijë janë vrarë gjatë luftimeve të ashpra në rajonin Luhansk.

Të enjten, dy fëmijë të moshave gjashtë dhe 13 vjeç u plagosën në rajonin Donjeck, si pasojë e bombardimeve ruse.

Top Channel